Skip to content

Online workshop pre učiteľov


Kapacita workshopu sa naplnila a prihlasovanie bolo ukončené.

Milí učitelia,

chceli by ste, aby Vaši žiaci mali dobrý vzťah k matematike? Radi by ste ich okrem samotného učiva naučili aj logicky a systematicky rozmýšľať? Veríme, že áno a radi Vám poskytneme pár námetov a nápadov, s ktorými máme v P-MATe pozitívne skúsenosti.

V novom školskom roku sme si opäť pripravili workshop určený pre Vás – učiteľov matematiky.

Na čo sa môžete na workshope tešiť?

  • Predstavíme Vám niekoľko konkrétnych aktivít rozvíjajúcich myslenie žiakov, ktoré môžete zrealizovať na vašich hodinách. Pôjde o aktivity, pri ktorých si môžete jednoducho upraviť obtiažnosť, takže ich využijete aj pri piatakoch ale potrápia aj deviatakov.
  • Porozprávame sa o rôznych formátoch aktivít, ktoré môžu motivovať žiakov k aktívnemu zapojeniu sa, napr. aj v prípade, že s nimi potrebujete prepočítať veľa nie úplne zaujímavých cvičení.
  • Predstavíme Vám súťaže a aktivity, ktoré P-MAT organizuje a možnosti ako sa môžu Vaši žiaci zapojiť.

Workshopy budú prebiehať online (cez google meet) a bude zadarmo. Workshop pripravujeme v troch rôznych termínoch, prosím vyberte si ten termín, ktorý Vám vyhovuje najviac.

Termín: utorok 13. a pondelok 19. septembra od 18:00 do 19:30; streda 14. septembra od 17:00 – 18:30 a 19:00 – 20:30.

Nezabudnite sa tiež prihlásiť do P-MAT newslettra, ktorý pripravujeme špeciálne pre učiteľov. Nájdete v nich všetky informácie o aktivitách a súťažiach, podnetné návrhy pre učiteľov a mnohé užitočné linky.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na p-mat@p-mat.sk alebo 0948 131 946 (Pavol Koprda).

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Viac informácií na www.ludskezdroje.gov.sk, www.esf.gov.sk a www.minedu.gov.sk