Skip to content

Individuálna online matematická súťaž. Súťažiaci počas 60 minút riešia úlohy, kde odovzdávajú len výsledok.

Aktuality

Opäť ti prinášame príležitosť zapojiť sa do online matematickej súťaže ATTOMAT. Už sa zapojilo niekoľko tisíc súťažiacich. Pridaj sa aj ty – poď si započítať a zasúťažiť už v deviatom Attomate!

Termín súťaže: 09. 12. 2021 od 17:00 

Prihláška

Prihlasovanie na Attomat je spustené!

Prihlásiť sa môžeš najneskôr do 8. decembra 2021 do 22:00.

Po úspešnej registrácii Ti príde potvrdzovací mail, v ktorom nájdeš svoj veľmi dôležitý unikátny číselný kód, ktorý budeš pri ATTOMATe potrebovať. 

 

Prihláška na Attomat
Na tento mail príde potvrdzujúci mail s unikátnym kódom a pravidlami hneď po registrácii; detailné informácie o priebehu súťaže najneskôr 24 hodín pred súťažou a vzorové riešenia s výsledkovou listinou po skončení súťaže
Zadaj svoj (rovnaký) mail, prosím, pre kontrolu ešte raz.
Mám predbežný záujem o live vysvetľovanie riešení po súťaži
Radi by sme vedeli, či máš záujem sa hneď po súťaži zúčastniť live streamu (cca na 30 minút), na ktorom vám organizátori vysvetlia riešenia vybraných 3 úloh z Attomatu. Záujem je nezáväzný, aj keď teraz povieš nie, môžeš sa stále pridať a naopak.

Doplňujúce údaje pre projekt Ministerstva školstva

Uveď, prosím, svoje rodné čislo bez lomítka. V prípade, že tento údaj nechceš uviesť, tak prosím napíš dôvod prečo nechceš.
Znevýhodnenie

Na záver

Súhlasím so spracovaním osobných údajov
Mám záujem dostávať pravidelné emailové novinky P-MATu
Som učiteľ

O súťaži

Attomat je online individuálna matematická súťaž. Súťaž je určená hlavne pre žiakov na II. stupni ZŠ, resp. Prímu až Kvartu OG. Môžete sa zapojiť aj v kategórii OPEN, ktorá je určená pre každého, kto rád rieši zaujímavé matematické úlohy.

Priebeh:

16:30 – 16:55 Potvrdenie prihlásenia sa do systému. Zaberie Ti najviac päť minút a môžeš ho spraviť kedykoľvek v tomto čase. Budeš potrebovať dva kódy – kód miestnosti (t.j. #AttomatMladsi, #AttomatStarsi alebo #AttomatOpen) a svoj unikátny číselný kód (POZOR – iný ako v predchádzajúcich ATTOMAToch), ktorý Ti pošleme na mail hneď po tom, ako sa registruješ. 

17:00 Začiatok súťaže – súťaž bude trvať hodinu čistého času.

18:20 – 18:50: Live vysvetľovanie riešení. Po skončení súťaže sa môžeš pripojiť k live streamu, na ktorom vám organizátor vysvetlí riešenia 3 vybraných úloh zo súťaže.

Čo budeš k súťaži potrebovať: Notebook alebo telefón s pripojením na internet. Pero, papier a kalkulačku.

Ako to funguje? Pred súťažou si určite pozri Pravidlá a pokyny. Zaberie Ti to iba pár minút a dozvieš sa, ako sa pripojiť v deň súťaže aj ako to bude celé prebiehať.

Vstupné: Dobrovoľné.

Je pre nás veľmi dôležité, aby sa súťaže mohlo zúčastniť každé dieťa so záujmom o matematiku. Zároveň vnímame náročné časy, ktoré všetky neziskové organizácie v tejto dobe zažívajú. Veľmi nám pomôže, keď sa rozhodneš uhradiť dobrovoľné vstupné. Výšku dobrovoľného vstupného necháme na Tvojom uvážení. Dobrovoľné vstupné sa dá uhradiť tu.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Viac informácií nájdete na www.ludskezdroje.gov.skwww.esf.gov.sk či www.minedu.gov.sk.

Kontakt

 

V prípade, že by ti mail po registrácii neprišiel (a nezatúlal sa ani do spamu), tak nás neváhaj kontaktovať na adrese attomat@p-mat.sk alebo na telefónnom čísle 0904 667 192 (Veronika Zelková) alebo 0910 632 340 (Marián Poturnay).

Výsledky

Výsledky po súťaži zverejníme vo štvrtok 9. 12. 2021 vo večerných hodinách.

Archív

Obraz o tom, aké príklady môžeš v súťaži očakávať, získaš zo zadaní z minulých ročníkov v priložených PDF súboroch.  Nájdeš tam tiež aj vzorové riešenia úloh.

Sú rozdelené na dva súbory – mladší (kategórie 5., 6. a P) a starší (kategórie 7., 8., 9., S, T, K a OPEN).

Attomat 8 – 23. 9. 2021

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.
Záznam z vysvetľovanie úloh nájdete na našom YouTube channeli.

Attomat 7 – 22. 4. 2021

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.
Záznam z vysvetľovanie úloh nájdete na našom YouTube channeli.

Attomat 6 – 18. 2. 2021

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.

Attomat 5 – 27. 11. 2020

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.

Attomat 4 – 17. 9. 2020

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.

Attomat 3 – 25. 6. 2020

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.

Attomat 2 – 21. 5. 2020

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.

Attomat 1 – 16. 4. 2020

Zadania a vzorové riešenia mladšístarší.