Skip to content

Športovo-logická súťaž v exteriéri. Tímy prechádzajú po trase, kde plnia pohybové a logické úlohy na stanoviskách.

Aktuality

Po 2-ročnej pauze, spôsobenej pandémiou, sa plánujeme vrátiť k štandardnej forme Pikopreteku. Vytvoríš si 4-členný tím a vašou úlohou bude prejsť po trase s niekoľkými stanovištiami. Radi by sme Pikopretek prvýkrát zorganizovali aj mimo Bratislavy.

Viac informácii môžeš očakávať začiatkom jari. 

Prihláška

 

Aktuálne sa NEDÁ PRIHLÁSIŤ do Pikopretku, keďže najbližšie vydanie bude až v máji. Môžeš nám nechať svoj kontakt a my sa ti ozveme hneď, ako bude možné sa prihlásiť. Stačí vyplniť formulár.

 

Záujem o Pikopretek
Mám záujem byť informovaný o Pikopreteku?
Mám záujem o novinky P-MATu?

O súťaži

Pikopretek organizujeme už od roku 1997. Súťaž je určená pre štvorčlenné tímy z 5. – 8. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov gymnázií.

Pikopretek sa pravidelne koná na jar. Družstvá súťažia v matematických, logických a športových úlohách na viacerých stanovištiach umiestnených pozdĺž cca 3km dlhej trasy. O celkovom poradí v každej kategórii rozhoduje jednak čas, v ktorom družstvá prejdú celú trasu, ale aj body za jednotlivé úlohy. Okrem matematických a športových schopností o víťazovi často rozhoduje nasadenie a tímová spolupráca, ktoré sú dôležitými faktormi pre zvládnutie niektorých úloh.

Vyhodnotenie aj ocenenie víťazov je zvlášť pre každú kategóriu. Najlepšie umiestnené tímy odmeňujeme vecnými cenami.

Kontakt

Ak máš nejaké otázky, tak sa nám, prosím, ozvi. 

Katka Marčeková

+421 902 433 734

pikopretek@p-mat.sk

Výsledky

V stredu 12. mája 2021 sa uskutočnil Online Pikopretek. Išlo o prvú online verziu tejto súťaže, na ktorej sa zúčastnilo vyše 130 tímov z celého Slovenska.

Súťažiaci počas 90 minút prechádzali interaktívnym online prostredím a v ňom riešili zaujímavé logické úlohy.

Kompletnú výsledkovú listinu si môžete stiahnuť tu.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme!

Galéria